Netværk for SMV ejerledere og direktører
Ønsker du sparring, nye faglige input og muligheder for at udvikle dit personlige og professionelle netværk, giver netværk for SMV ejerledere og direktører dig de bedste muligheder for inspiration og sparring med andre ledere og ejere.
At være ejerleder eller direktør i en SMV-virksomhed kan ofte være en ensom oplevelse. Du står ofte alene med beslutninger, der kan få store konsekvenser for både medarbejdere og virksomheden. Det kan være udfordrende, at finde nogen at sparre med inden for egen virksomhed, så hvor kan du hente energi og inspiration til at tage din virksomhed til nye højder?
Netværket tilbyder dig som ejer, direktør eller leder et fortroligt forum til erfaringsudveksling, diskussioner og forretningsrelevante og inspirerende foredrag, som kan styrke både dine lederegenskaber og udviklingen af din forretning. Herudover får du mulighed for at opbygge værdifulde relationer.
Hvem henvender netværket sig til?
Er du ejer og/eller leder af en SMV-virksomhed, kan du blive medlem af et af vores netværk. Vi opretter løbende flere grupper afhængigt af antal deltagere, med maks. 35 deltagere pr. gruppe.
Temaer for netværket
- Ejerlederens dilemmaer
- Værdiansættelse af din virksomhed
- Arbejdskraft
- Virksomhedsbesøg
- Grøn omstilling, bæredygtighed og ESG
- Digitalisering og nye teknologier
Netværksfacilitator
Pia Lund Larsen er Chefkonsulent og har en lang karriere bag sig som blandt andet adm. direktør i en SMV virksomhed. Pia har arbejdet med forretnings- og kundestrategi, driftseksekvering, kulturforankring, BI implementering og meget mere. På netværksmøderne vil fokus være at skabe højest mulig faglighed og vidensdeling, i et fortroligt rum.
Pia Lund Larsen
Chefkonsulent
- Direkte: +45 3377 4569
- E-mail: plla@di.dk