Bestyrelse

Se bestyrelsen  for DAU

  • Frank Faurholt

    Salgsdirektør (Formand)

    Virksomhed:

    Siemens A/S

    Adresse:

    Borupvang 9
    2750 Ballerup

    Direkte:

    44774477

    Website:

    www.siemens.com

  • Flemming Schou

    Department Manager (Næstformand)

    Virksomhed:

    Rockwool International A/S

    Adresse:

    Hovedgaden 584, Fløng
    2640 Hedehusene

    Direkte:

    46560300

    Website:

    www.rockwool.com

  • John Ammentorp

    Vice Director Power Systems (Medlem)

    Virksomhed:

    Rambøll Danmark A/S

    Adresse:

    Hannemanns Allé 53
    2300 København S

    Direkte:

    45986000

    Website:

    www.ramboll.dk

  • Karsten Hvalkof Andersen

    Senior Manager (Medlem)

    Virksomhed:

    Ørsted Wind Power A/S

    Adresse:

    Nesa Allé 1
    2820 Gentofte

    Direkte:

    99551111

  • Flemming Højskov Andersen

    Sektionschef for Forretningsudvikling (Medlem)

    Virksomhed:

    Banedanmark

    Adresse:

    Carsten Niebuhrs Gade 43
    1577 København V

    Direkte:

    82340000

    Website:

    www.bane.dk

  • Michael Vagner Bergqvist

    Manager, DMS IT Device Manufactring & Sourcing (Medlem)

    Virksomhed:

    Novo Nordisk A/S

    Adresse:

    Krogshøjvej 41 2 28
    2880 Bagsværd

    Direkte:

    44448888

  • Frank Ebskamp

    Afdelingschef (Medlem)

    Virksomhed:

    DTU Diplom Center for Diplomingeniøruddannelse

    Adresse:

    Lautrupvang 15
    2750 Ballerup

    Direkte:

    44805088

  • Kasper Hallenborg

    Institutleder, lektor (Medlem)

    Virksomhed:

    Mærsk Mc-Kinney Møller Instituttet Syddansk Universitet

    Adresse:

    Campusvej 55
    5230 Odense M

    Direkte:

    65503541

    Website:

    www.sdu.dk

  • Hans Morten Henriksen

    Direktør (Medlem)

    Virksomhed:

    Maskinsikkerhed ApS

    Adresse:

    Lejrvej 17, Kirke Værløse
    3500 Værløse

    Direkte:

    44473156

  • Jacob Herbst

    CTO (Medlem)

    Virksomhed:

    Dubex A/S

    Adresse:

    Gyngemose Parkvej 50
    2860 Søborg

    Direkte:

    32830430

    Website:

    www.dubex.dk

  • Morten Svendsen Nordli

    Director Production IT & automation (Medlem)

    Virksomhed:

    Eltronic A/S

    Adresse:

    Kilde Alle 4
    8722 Hedensted

    Direkte:

    76740101

  • Leif Poulsen

    Managing Consultant , Decision Design, PhD (Medlem)

    Virksomhed:

    NNE A/S

    Adresse:

    Bredevej 2
    2830 Virum

  • Johnny Krogh Sørensen

    Implementation Manager (Medlem)

    Virksomhed:

    Chr. Hansen A/S

    Adresse:

    Bøge Alle 10
    2970 Hørsholm

    Direkte:

    45747474

  • Per Thyme

    Commercial Manager (Medlem)

    Virksomhed:

    Schneider Electric Danmark A/S

    Adresse:

    Lautrupvang 1
    2750 Ballerup

    Direkte:

    88302000

  • Bent Outzen

    Chefkonsulent (Sekretær)

    Virksomhed:

    DI

    Adresse:

    H.C. Andersens Boulevard 18
    1553 København V

    Direkte:

    33773377

    Website:

    www.di.dk