Bestyrelse

Se bestyrelsen  for DAu

  • Frank Faurholt

    Salgsdirektør (Formand)

    Virksomhed:

    Siemens A/S

    Adresse:

    Borupvang 9
    2750 Ballerup

    Direkte:

    44774477

    Website:

    www.siemens.com

  • John Ammentorp

    Afdelingsleder (Næstformand)

    Virksomhed:

    Rambøll Danmark A/S

    Adresse:

    Hannemanns Allé 53
    2300 København S

    Direkte:

    45986000

    Website:

    www.ramboll.dk

  • Flemming Højskov Andersen

    Sektionschef for Forretningsudvikling (Medlem)

    Virksomhed:

    Banedanmark Teknik

    Adresse:

    Vasbygade 10
    2450 København SV

    Direkte:

    46560300

    Website:

    www.bane.dk

  • Karsten Hvalkof Andersen

    Senior Manager (Medlem)

    Virksomhed:

    Ørsted Wind Power A/S

    Adresse:

    Nesa Allé 1
    2820 Gentofte

    Direkte:

    99551111

  • Vibeke B. Christoffersen

    Forretningsudviklingschef (Medlem)

    Virksomhed:

    ABB A/S

    Adresse:

    Meterbuen 33
    2740 Skovlunde

    Direkte:

    44504450

    Website:

    www.abb.dk

  • Hans Morten Henriksen

    Direktør (Medlem)

    Virksomhed:

    Maskinsikkerhed ApS

    Adresse:

    Lejrvej 17, Kirke Værløse
    3500 Værløse

    Direkte:

    44473156

  • Jacob Herbst

    CTO (Medlem)

    Virksomhed:

    Dubex A/S

    Adresse:

    Gyngemose Parkvej 50
    2860 Søborg

    Direkte:

    32830430

    Website:

    www.dubex.dk

  • Martin Heide Jørgensen

    Programleder (Medlem)

    Virksomhed:

    Mærsk Mc-Kinney Møller Instituttet Syddansk Universitet

    Adresse:

    Campusvej 55
    5230 Odense M

    Direkte:

    65503541

    Website:

    www.sdu.dk

  • Allan P. Kjær

    Senior projektleder (Medlem)

    Virksomhed:

    COWI A/S

    Adresse:

    Parallelvej 2
    2800 Kongens Lyngby

    Direkte:

    56400000

    Website:

    www.cowi.dk

  • Kasper Malthe Larsen

    Sr. Chief Technology Architect (Medlem)

    Virksomhed:

    Novo Nordisk A/S

    Adresse:

    Krogshøjvej 41 2 28
    2880 Bagsværd

    Direkte:

    44448888

  • Thomas Navntoft

    Observatør (Medlem)

    Virksomhed:

    Syddansk Universitet

    Adresse:

    Campusvej 55
    5230 Odense M

    Direkte:

    65501050

    Website:

    www.sdu.dk

  • Morten Svendsen Nordli

    Director Production IT & automation (Medlem)

    Virksomhed:

    Eltronic A/S

    Adresse:

    Kilde Alle 4
    8722 Hedensted

    Direkte:

    76740101

    Website:

    www.eltronic.dk

  • Flemming Schou

    Department Manager (Medlem)

    Virksomhed:

    Rockwool International A/S

    Adresse:

    Hovedgaden 584, Fløng
    2640 Hedehusene

    Direkte:

    46560300

    Website:

    www.rockwool.com

  • Johnny Krogh Sørensen

    Implementation Manager (Medlem)

    Virksomhed:

    Chr. Hansen A/S

    Adresse:

    Bøge Alle 10
    2970 Hørsholm

    Direkte:

    45747474

  • Per Thyme

    Commercial Manager (Medlem)

    Virksomhed:

    Schneider Electric Danmark A/S

    Adresse:

    Lautrupvang 1
    2750 Ballerup

    Direkte:

    88302000

  • Jacques van Wonterghem

    Afdelingschef, DTU NUTECH (Medlem)

    Virksomhed:

    Dtu-Risø

    Adresse:

    Frederiksborgvej 399
    4000 Roskilde

    Direkte:

    46774677