Foto: BAU transport og engros

18.09.23 ATL Nyheder

Kom til årskonference i BAU transport og engros

Kom gratis med til BAU transport og engros’ årskonference, der tilbyder nyeste viden og værktøjer til at forbedre arbejdsmiljøet.

Hvordan kan mikrokampagner bruges til at sætte fornyet fokus på arbejdsmiljøet? Hvilke værktøjer findes der til at lave gode og hurtige screeninger og hvad betyder det egentlig for de virksomheder, der i dag har op imod fem generationer gående på samme tid?

Det er blot nogle af spørgsmålene, man kan få svar på under BAU transport og engros’ årsdag den 26. oktober på Comwell i Kolding.

Vanen tro er det gratis at komme med, og det kan tælle som lovpligtigt tilbud om suppplerende arbejdsmiljøuddannelse.

Se hele programmet og tilmeld dig via BAU’s hjemmeside: Tilmeld dig årskonferencen (bautransport.dk) 

Relateret indhold