Nye kurser i Autotaks
Nu har du som medlem af DI Bilbranchen en unik mulighed for at opdatere dig på de nyeste funktioner i Autotaks (Forsi.dk).
Opbygningen af skadesopgørelser i Autotaks/Forsi.dk bliver stadig mere kompleks. Nye arbejdsforskrifter fra bilproducenterne og nye funktioner i Autotaks (Forsi.dk) understreger vigtigheden af at holde skadesværksteder opdaterede, for at sikre en rentabel drift. Dette kursus er målrettet øvede brugere af Autotaks, det er gratis at deltage, imens det er et krav, at du er medlem af DI Bilbranchen.
En af de seneste markante ændringer i Autotaks er på lakområdet, hvor starttiderne for lakeringsopgaver blev ændret sidste år, men også brugte reservedele er blevet et større emne i Autotaks-universet.
Derudover er der tilføjet en række nye funktioner i Autotaks-systemet, som vores undervisere fra pierre.dk Autolakering A/S og Takseringshjælp.dk vil gennemgå i løbet af kurset.
Du kan tilmelde dig kurset i dit område allerede nu. Tilmelding sker efter først-til-mølle-princippet, og der er et begrænset antal pladser. Derfor anbefaler vi, at du tilmelder dig hurtigst muligt for at sikre din plads.
Ved de seneste Autotaks-kurser har deltagerne givet mange positive tilbagemeldinger. To ting fremhæves især som gode udbytter: Kurset er direkte anvendeligt i værkstedets daglige arbejde, og der er mulighed for engagerede drøftelser med underviserne og de øvrige deltagere om hverdagens udfordringer.
Kurserne afholdes:
- Torsdag den 27. marts i Børkop
- Torsdag den 3. april i Silkeborg
- Onsdag den 9. april i Hvidovre
Gå ikke glip af denne chance for at forbedre dit kendskab til Autotaks og sikre, at dit værksted er opdateret med de nyeste informationer og teknikker.